Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Причини відхилення рівня напруги в побутовій
мережі, та шляхи їх вирішення

(Чому в наших розетках погана напруга і чим можна зарадити)

     В сім`ї чи не кожної людини нашої країни, в останні роки, з`явилась велика кількість електричних та електронних домашніх помічників. Уявити своє життя без холодильника, пральної машини, телевізора, комп`ютера все далі важче. А технічний прогрес не стоїть на місці та пропонує нам нові ідеї та винаходи, які входять у наше повсякденне життя, роблять його ще комфортнішим, зручнішим, заощаджують нам такий дорогоцінний час.

     Все частіше почали зустрічатись у наших оселях кондиціонери, мікрохвильові печі, електричні чайники та навіть такі екзотичні електропобутові прилади, як хлібопечі та мультиварки. Збільшення кількості споживачів електроенергії (тобто електроприладів) не могло не вплинути на потужності трансформаторних підстанцій та на лінії електропередач, які були сконструйовані багато років тому. Зрозуміло, що під час конструювання електромереж, навантаження споживачів було набагато меншим. Уявити собі переобладнання системи подачі електроенергії на даний час досить важко.

     Вирішити дану проблему теоретично можна встановленням потужнішого трансформатора на підстанції. Але є ще один фактор, який призводить до коливання величини напруги в мережі, це нерівномірність навантаження. Тобто, існує два теоретичних випадки відхилення рівня напруги в мережі живлення від нормального 220 В при наявності великої кількості споживачів з великою кількістю електропобутових приладів. Перший випадок, коли всі споживачі відімкнені, в такому випадку в оселях людей, які проживають неподалік трансформаторної підстанції напруга може сягати рівня 265 В інколи і вищого. Другий випадок має місце при підключенні всіх споживачів зі всіма наявними електроприладами, в цьому випадку рівень напруги може падати до 150 В і нижче.

     Необхідно відмітити, що розрахувати трансформаторну підстанцію, яка б могла забезпечити рівень напруги в межах від 198 В до 242 В, яка б відповідала нормам та стандартам вкрай важко. Навіть якщо це вдасться здійснити, немає гарантії, що за якийсь час не збільшиться сумарне навантаження на трансформаторну підстанцію шляхом підключення до неї нового будинку чи установи, або просто збільшенням кількості електроприладів у окремих споживачів. І не потрібно думати, що питання стабілізації напруги, це проблема виключно нашої країни та країн СНД. За кордоном також існують стабілізатори напруги і також вони встановлюються в окремих будинках та котеджних містечках. Проте, за державною нормою стабілізатори напруги там входять до складу будівельних проектів.

     Людина при поселенні до котеджу навіть не здогадується про встановлений там стабілізатор напруги. Крім того закордонні спеціалісти не можуть приховати здивування від діапазону регулювання українських стабілізаторів, який може сягати меж від 100 В до 300 В, в той час як їх стабілізатори регулюють напругу в набагато нижчому діапазоні від 190 В до 230 В. Отже і прилади виготовлені за кордоном, для нормальної працездатності вимагають відповідного діапазону напруги в мережі. Для повернення напруги до безпечних рівнів використовують стабілізатори напруги, які регулюють напругу таким чином, що вона відповідає межам європейських нормативів.



© 2011 dia-n.com.ua
Розроблено в WebSto